2021.06.08 godz. 09:41 Gdańsk, Pomorskie

Problemy wychowawcze z dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Dziecko, które ukończy 18 lat 8 września br. Nie chcę się uczyć, nie chodzi systematycznie do szkoły, były już poradnie, psychiatrzy, szukanie problemu, zmiana szkoły, ewidentnie niechęć chodzenia do szkoły i edukacji, poza tym szereg innych problemów wychowawczych. Jak wygląda prawnie sprawa opieki i dalszego utrzymywania dorosłego już dziecka które nie chce chodzić do szkoły i nie chce iść do pracy. Do kiedy rodzic musi utrzymywać dziecko które oprócz wychodzenia do znajomych nic innego nie robi.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 22:57

Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka istnieje tak długo jak dziecko nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Nie jest w stanie, czyli nie.moze podjąć pracy bo się uczy, jest chore. Zdrowe dziecko, rezygnujące z edukacji jest w stanie utrzymać się samodzielnie i nie może domagać się aliemntow od rodziców. Jeśli taki obowiązek jest ustalony wyrokiem sądu należy złożyć pozew o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego.

Zmodyfikowano dnia: 26 Cze 2021 23:10