2023.01.17 godz. 14:39 Piaseczno, Mazowieckie

dziecko niepełnosprawne w wieku 27 lat a opiekun który nadużywa alkoholu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chciałabym prosić o poradę w sprawie sytuacji, która ma miejsce w mojej rodzinie. A więc jak w temacie w (niedalekiej rodzinie) jest dziecko niepełnosprawne, znaczne upośledzenie psychiczne . Jego matka nie pracuje, ponieważ sprawuje nad nim opiekę i z tego tytułu otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny oraz rehabilitacyjny oraz coś w rodzaju renty socjalnej z racji zrezygnowania z pracy na rzecz wychowywania niepełnosprawnego. Niestety czasem nadużywa znacznie alkoholu a czasami opiekuje sie bez zarzutu. Co zrobić w takiej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2023 15:41

Dzień dobry, proponuję porozmawiać z ośrodkiem opieki społecznej, który po bliższym zapoznaniu się ze sprawą powinien wskazać właściwe rozwiązanie.