2020.09.04 godz. 20:55 Warszawa, Mazowieckie

Dziedziczenie a majątek za granicami kraju

Wyjaśnienie sytuacji

Zastanawiam się czy po śmierci mojego ojca jego majątek w Wielkiej Brytanii tez będzie obciążony długiem jaki ma wobec banku w Polsce

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 15:06

a czy jest wystawiony bankowy tytuł egzekucyjny? Tu w grę wchodzą regulacje prawa międzynarodowego. Po pierwsze, czy jest sporządzony testament? Po drugie, w którym kraju aktualnie mieszka Pana ojciec?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)