2024.08.22 godz. 08:23 Warszawa, Mazowieckie

Dziedziczenie dzieci pełnoletnich i niepełnoletnich

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie posiadam pięcioro dzieci z których dwoje jest już pełnoletnie chciałem się dowiedzieć czy w przypadku mojej śmierci dzieci niepełnoletnie też dziedziczą w równych częściach co dzieci pełnoletnie. Jaka część przypadnie żonie a jaka część zostanie dla dzieci do podziału.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2024 09:30

Wszystkie dzieci dziedziczą w częściach równych. Żonie przypadkie 1/4 udziału w spadku, nastomiast każdemu z dzieci przypadkie 3/20 części spadku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)