2021.12.19 godz. 15:41 Kraków, Małopolskie

Brak wypłacenia pensji.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. 01.04.2020 roku pracodawca wręczył mi wypowiedzenie umowy o pracę. Okres wypowiedzenia - 1 miesiąc. Od 01.04.2020 do 31.05.2020 wykonywałem pracę zgodnie z umową. 01.06.2020 dostałem świadectwo pracy. Ale nie dostałem wypłaty pieniężnej za przepracowane 2 miesiące. Pracodawca powiedział że z powodu pandemii on nie jest w stanie wypłacić pieniądze. Napisałem skargę do PIP. Ale to nic dało. Na chwilę obecną firma, gdzie pracowałem (hotel Premier Kraków), nadal funkcjonuje. Ale swoje pieniądze ja nadal nie dostałem. Obecnie mieszkam w Niemczech. W jaki sposób mogę odzyskać pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Gru 2021 15:57

Dzień dobry! W opisanej sytuacji w pierwszym kroku proponuję skierowanie do byłego pracodawcy pisemnego wezwania do zapłaty przesłanego listem poleconym ze wskazaniem terminu zapłaty oraz nr rachunku bankowego. W przypadku braku pozytywnej odpowiedzi sugeruję rozważenie skierowania sprawy o zapłatę do sądu pracy przeciwko byłemu pracodawcy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)