2022.05.11 godz. 21:17 Wałbrzych, Dolnośląskie

Dzień dobry. 08.04.2022 dostałem informację o zajęciu konta bankowego prywatnego i firmowego. Zajął je komornik sądowy działający na rzecz firmy windykacyjnej presco investments która kupiła mój dług prawdopodobnie od cyfrowego Polsatu.Tym samym listem przyszedł mi również nakaz zapłaty. Pismo powołuje się na nakaz zapłaty sądu rejonowego w Lublinie z 06.09.2013. dług powstał najprawdopodobniej w 2011 roku. Wcześniej komornik potrącił mi zwrot podatku z pit 28 i pit 37 bez żadnego powiadomienia. Nigdy nie dostałem informacji o żadnym potrąceniu i jaki mam rzeczywisty dług.Mam problem gdyż prowadzę małą działalność gospodarczą i nie mogę nawet przelać pieniędzy na konto firmowe aby opłacić składki ZUS i podatek do US. Zajęcie na moich kontach wynosi 3700 zł .Nie wiem czy kiedyś odbierałem osobiście pisma dotyczące tej sprawy. Jako młodzieniec narobiłem trochę długów i prze to przez kilkanaście lat nie dostałem nigdy zwrotu podatku oczywiście bez żadnego powiadomienia. Było kilka mandatów, cyfrowy Polsat i prawdopodobnie nieuregulowane nc+. Proszę o pomoc.

Wyjaśnienie sytuacji

Egzekucja komornicza

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2022 09:34

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu: Tel.: 515 940 208 Email: radcaprawny@kancelaria-raczynski.pl https://kancelaria-raczynski.pl/
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)