2023.03.01 godz. 22:43 Słupsk, Pomorskie

wypadek przy pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, 1.02.2021 złamałam nogę na terenie zakładu pracy, idąc do biura. Wypadek uznano jako wypadek przy pracy. Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela ówczesnego pracodawcy? Czy pracodawca ma obowiązek podać mi dane ówczesnego ubezpieczyciela oraz numer polisy? Proszę spojrzeć na stronę drugą protokołu, pkt 5. „Przyczyną wypadku była chwilowa nieuwaga poszkodowanego pracownika podczas przemieszczania się”. Czy wobec tego stwierdzenia „nieuwaga” ubezpieczyciel może odmówić odszkodowania? Pracodawca oraz ZUS uznali to za wypadek przy pracy. Dziękuję za pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2023 09:44

dzień dobry, w tej sytuacji podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę odszkodowania będzie zus. Pracodawca nie musi mieć żadnych polis w tym zakresie. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin, email agnieszka@kancelaria-uranin.pl