2022.11.08 godz. 23:11 Kolno, Podlaskie

Akt notarialny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. 1) Po rozwodzie podział majątku (mieszkania) nastąpił u notariusza. Były mąż przepisał na mnie mieszkanie z uwagi na małoletnie dziecko. Czy po takim podziale były mąż może zarządzać spłaty mieszkania po kilku latach od podpisania aktu notarialnego? 2) Teściowa w trakcie trwania małżeństwa przelewała na moje konto bankowe pieniądze co miesiąc na wydatki związane z kosztami życia codziennego. Po rozwodzie przypomniała sobie o pieniadzach i chce zwrotu twierdząc ze to bylo na spłatę zaciągniętego przez nas kredytu hipotecznego i są to pieniadze jej syna jako jego majątek osobisty

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Albińska

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 20:28

1) Jeżeli dokonaliście Państwo podziału majątku u notariusza, znaczy to, że co do tego podziału była wspólna zgoda. Jeżeli nie ustaliliście w akcie wzajemnych spłat, nie ma podstawy do tego żądania po kilku latach. Istnieje możliwość podważenia ważności samego aktu notarialnego (z powołaniem się np. na błąd oświadczenia woli) - w terminie 1 roku od daty aktu. 2) Co do zasady pieniądze od byłych teściów podlegają ew. rozliczeniu w podziale majątku wspólnego. W tej kwestii potrzeba więcej informacji aby udzielić odpowiedzi. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)