2020.06.01 godz. 21:47 Wieliczka, Małopolskie

Czy muszę zapłacić zachówek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry 16 listopada 2010r dostałam w formie darowizny od mamy mieszkanie własnościowe. Spisany został wtedy akt notarialny a 19 września 2014r założona księga wieczysta. Mama zmarła 9 stycznia 2019r. Obecnie (czerwiec 2020) brat mój wystąpił do sądu o zachówek. Wiem, że mama przekazywała bratu dość duże sumy ze sprzedaży drugiego mieszkania,ale nie mam na to żadnego potwierdzenia. Czy mam szansę na wygranie w sądzie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2020 20:35

zależy o jakiej wygranej Pani mówi - czy że Sąd oddali pozew w całości, czy że zasądzi znacznie mniejszą kwotę niż wnioskowana w pozwie? To zależy jakimi dowodami Pani dysponuje - jakich świadków Pani powoła, jakie przedstawi dokumenty.

Zmodyfikowano dnia: 04 Cze 2020 20:35