2020.04.09 godz. 08:58 Kalisz, Mazowieckie

co z terminem

Wyjaśnienie sytuacji

dzien dobry 2017r zostalo mi odebrane prawo jazdy 2019r sad skazal mnie na 3lata zakazu jazdy do 07-2020r odwolalem sie od wyroku rozprawa apelacyjna miala odbyc sie 04-2020r zostala odwolana co jesli termin rozprawy apelacyjnej bedzie dluższy niz wyrok sadu pierwszej instancji

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2020 15:13

Zgodnie z art. 63 par 3 kodeksu karnego Na poczet orzeczonego środka karnego, o którym mowa w art. 39 pkt 3, zalicza się okres zatrzymania prawa jazdy lub innego odpowiedniego dokumentu. Z tym że faktycznie ten okres nie biegnie, jeśli prawo jazdy nie zostało faktycznie zabrane. Zatem może się zdarzyć tak, że przed tą rozprawą odwoławczą okres rzeczywistego pozbawienia prawa jazdy już upłynie, tj. de facto środek karny zostanie wykonany. Nie wiem za co dokładnie został ten środek karny wymierzony, jeśli za art. 178a, to raczej nie ma co liczyć na skrócenie tego okresu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)