2021.11.17 godz. 19:42 Nowy Tomyśl, Wielkopolskie

Kruk ,dług po zmarłym

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, 3 lata temu zmarła mama,zostawiła niezapłacone kredyty ,nie wiedzieliśmy o nie zapl.kredytach ,nie zrobiliśmy postępowania spadkowego po mamie ,dostaliśmy pisma od Firmy Kruk odnośnie sprawdzania danych odnośnie spadkobierców po mamie .co w tym wypadku mamy zrobić ,???zrobić postępowanie spadkowe w którym przejmiemy długi po matce ,wynająć prawnika i złożyć wniosek do sądu o umorzenie długów ?czy dogadać się spłacać ???kwota to ok.5 tys plus 2 dodatkowe pożyczki ,nie wiemy w jakich kwotach ??? Proszę o odp.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2021 20:19

Dzień dobry! Kluczowe w tego typu sprawach jest ustalenie kiedy i z jakiego tytułu powstało zadłużenie, czy przeciwko pierwotnemu dłużnikowi (Mamie) prowadzone było postępowanie sądowe i egzekucyjne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że opisane w zapytaniu zobowiązania są przedawnione, jednak aby to potwierdzić potrzebna byłaby analiza dokumentacji w sprawie - być może zachowały się dokumenty po Mamie albo z treści aktualnego pisma wynika, co to za zobowiązania.