2023.09.05 godz. 18:14 Kraków, Małopolskie

odstąpienie od umowy za kurs online

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. 4.09.23 Kupiłam kurs online za ok 990zł. Otworzyłam tylko 1 dostępny temat. Nieprzystępna dla mnie forma kursu. 04.09. 23 wysłałam formularz odstąpienia od umowy. 05.09.23 Otrzymałam maila: Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje w odniesieniu do umowy o świadczenie usług, jeżeli Usługodawca wykonał w pełni Usługę za wyraźną zgodą Użytkownika, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy." Proszę o pomoc Jak odzyskać pieniądze. Z wyrazami szacunku Beata

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2023 08:53

Faktycznie, jest to wyjątek od prawa do odstąpienia od umowy. Wynika to z art. 38 ustawy o prawach konsumenta: 1 Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów: 1) o świadczenie usług, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości