2023.05.22 godz. 12:50 Wrocław, Dolnośląskie

Dzień dobry, aktualnej oczekuję na ogłoszenie mojej upadłości konsumenckiej. Wniosek został złożony i oczekuję na decyzję. Mam sygnaturę mojej sprawy.

Wyjaśnienie sytuacji

W sprawie jednego z długów miałem dwa tygodnie na odpowiedź do sądu. Nie zrobiłem tego i zostałem wezwany do sądu na przesłuchanie w charakterze strony z obowiązkowym stawiennictwem w sprawie roszczeń z tytułu pożyczki. Jeśli jestem przewlekle chory a przesłuchanie ma się odbyć w innym mieście około 100km od mojego adresu zamieszkania to czy w jakiś sposób mogę usprawiedliwić sądowi moją nieobecność. Jeśli tak to czy jest wymagana opinia lekarza sądowego, czy może nadal obowiązuje zmiana w związku z pandemią i wystarczy opinia zwykłego lekarza? Jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2023 13:51

W przypadku niestawiennictwa z powodu choroby wymagane jest przedłożenie zaświadczenia lekarskiego wystawionego przez lekarza sądowego. Proszę rozważyć złożenie wniosku o przesłuchanie w formie wideokonferencji.