2024.07.15 godz. 15:02 Łódź-Bałuty, Łódzkie

Dzień dobry.Bedac w konkubinacie postawiłam domek na zakupionej działce na mnie. Jeśli zamelduję w nim partnera to po mojej śmierci syn nie będzie problemów

Wyjaśnienie sytuacji

Działka zakupiona na mnie.Jestesmy ze sobą 20 lat

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lip 2024 16:26

Zameldowanie partnera w domu nie wpłynie na prawo do dziedziczenia. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie dokumentów prawnych, które jasno określą, kto dziedziczy nieruchomość oraz jakie prawa ma Pani partner po Pani śmierci. Zapraszam do konsultacji dot. Pani sprawy na adres arkadiuszkozok@gmail.com
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)