2023.07.12 godz. 02:52 Września, Wielkopolskie

Opieka nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Bo ja mam taki problem że my z moim byłym partnerem nie mamy ustalonych widzen przez sąd. I mieliśmy ustalone że córka mieszka ze mną a do niego jeździ w co 2weekend i czasem w tygodniu. I wczoraj wieczorem przyjechał do niej Bo chciał jej coś dać i ona wyszła sama po czym ona wsiadla do auta i gdzieś pojechali dzwoniłam nie odebrał pisałam i pytałam gdzie są to mi napisał że teraz nasza córka mieszka teraz z nim. I ja do niego napisałam że się nie zgadzam że mi ją przywieźć z powrotem miliony wiadomości które odczytał bo widziałam nie odp dzwoniłam też nie odbierał prosiłam żeby dał mi porozmawiać chociaż z Zuzia i też odczytane nie odpisał. Dzis Rano dzwoniłam kilka razy i pisałam i znów to samo zero odzewu w końcu po 14 odebrał ale chciałam porozmawiać z córką a on mi długo nie chciał mi jej dać w końcu mi ją dał do telefonu ale po chwili rozmowy on rozlaczyl i mi jeszcze powiedziedzial że za godzinę ją przewiezie do mnie. po tym minęły dwie godziny i w końcu zadzwoniłam kilka razy i znów nic. Napisałam wiadomość dlaczego ich nie ma na co on napisał że nasza córka nie chce jechać do mnie. Czy to nie jest ograniczenie spotkań ze mną? Już kiedyś była taka sytuacja że też przetrzymywal u siebie córkę to jak byłam u niego to mnie nie wpuścił do domu. A więc czy po tym wszystkim co robi mogę podjechać tam z policją czy będzie mi musiał ją oddać? Jeśli nie to jakie jest inne wyjście?żeby ją jak najszybciej odzyskać.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2023 12:10

Skoro nie uregulowano pieczy oraz kontaktów, a oboje rodziców mają pełną włądzę rodzicielską, trzeba jak najszybciej wnieść o uregulwoanie pieczy i kontaktów z dzieckiem. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl