2023.06.14 godz. 22:29 Police, Zachodniopomorskie

Część majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, brat mojej mamy, od ponad 20 lat nie utrzymuje kontaktu, były próby kontaktu ze strony ich mamy oraz taty, lecz bez skutecznie, nie opiekował się nimi, nie pisał, nie dzwonił, gdy babcia zmarła, na pogrzebie, stypie brat mamy był, pomógł opłacić pogrzeb itd., babcia nie zdążyła spisać testamentu, dziadek przepisał na mamę mieszkanie lecz część babci dalej należy się ich synowi, czy jest możliwość aby jego części nie dostał, na rzecz córki dziadka , która codziennie cały czas się opiekowała, kontaktowała ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2023 15:54

Nie. W tej sytuacji mamy do czynienia z dziedziczeniem ustawowym, a zatem do spadku powołani są wszyscy zstępni (dzieci). W sprawie konieczny będzie jednak dział spadku, tak aby całe mieszkanie stało się własnością Mamy. Część drugiego spadkobiercy być może będzie mogłą być pomniejszona o długi spadkowe. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl