2023.05.13 godz. 16:03 Warszawa, Mazowieckie

brak świadczenia pieniężnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, byłam zatrudbniona na umowe zlecenie w 2021 roku w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu. Jako ratownik kpp zatrudniona zostałam ja i koleżanka na umowe zlecenie przez pośredniczącą w tym miejscu pracy Wodną Służbę Ratowniczą. Wobec tego jako personel niemedyczny powinnyśmy otrzymać dodatek covidowy w myśl ustwy z grudnia 2021. Pracodawca poinformowałnas telefonicznie , iż został wniosek złożony. Niestety do tej pory nie było jakiejkolwiek reakcji i odpowiedzi. Czy jest szansa uzyskać przysługujące świadczenie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2023 14:44

Dzień dobry, proszę wezwać pracodawcę do zapłaty, a w dalszej kolejności skierować sprawę do sądu. Jeśli jest Pani zainteresowana pomocą Kancelarii zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl