2022.02.08 godz. 03:13 Poznań, Wielkopolskie

Odszkodowanie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry. Byłem ofiarą pobicia. Sprawa była zgłoszona na policję, była obdukcja na koszt komisariatu. Był zapis z kamer, było kilku świadków. Policja wstawiła zdjęcie do internetu, niestety nie znaleźli sprawcy, sprawa została umorzona. Chciałbym złożyć wniosek do sądu o odszkodowanie od państwa. Miałem L4 ponad miesiąc, firma nie przedłużyła mi umowy o prace. Obrażenia były poważne, połamane kości szczęki, jarzmowe itd. , ułamany ząb. Jakie muszę podjąć kroki, żeby ubiegać się o jakieś pieniądze? Pobicie miało miejsce w sierpniu 2021r. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lut 2022 22:07

Niewykrycie sprawcy przestępstwa niestety nie uprawnia do dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia od Skarbu Państwa.