2022.04.10 godz. 08:59 Szamotuły, Wielkopolskie

Dzień dobry. Cały mój problem opisałem poniżej, a stało się to dziś w nocy.

Wyjaśnienie sytuacji

Mam bardzo poważną sprawę A mianowicie pewna osoba, którą już zablokowałem posiada mój numer telefonu, adres zamieszkania oraz imię i nazwisko, a dodatkowo co mam na nagraniu rozmowy groziła mi ona gwałtem (w sensie, że to ja niby pisałem, z chcę to zrobić, a nic takiego nie miało miejsca i tak mam alibi na to ponieważ ja nie wychodzę z domu od czasu rozstania z dziewczyną) czy mogę się czegoś obawiać? Że np. na te dane zostanie wzięta pożycza lub co gorsza dostanę wezwanie na policję za to co napisałem wyżej?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Kwi 2022 09:52

Z opisanej sytuacji wynika, że padł Pan ofiarą stalkera. Powinien zgłosić to Pan na Policję. Nie wiemy jakie jeszcze dane tamta osoba posiada, zatem niestety jest ryzyko że weźmie na Pana pożyczkę albo zmanipuluje dowody i oskarży Pana o coś.

Zmodyfikowano dnia: 11 Kwi 2022 09:53