2020.07.20 godz. 11:01 Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Umowa przedwstępna.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chcę kupić mieszkanie.Sprzedający w umowie przedwstępnej kupna zawarł punkt iż 'nieruchomość jest wolna od wszelkich obciążeń i praw przysługujących osobom trzecim'. Dowiedziałem się że będę musiał zapłacić opłatę przekształceniową rozłożoną na raty/lata lub jednorazowo. Czy ta opłata powinna zostać w całości uregulowana przez Sprzedającego czy przez mnie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 13:38

Skoro ustaliliście Państwo że nie ma obciążeń to opłata powinna obciążać sprzedającego bowiem z opłata ta wiąże się obowiązek świadczenia na rzecz podmiotu 3.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)