2022.07.21 godz. 19:20 Miechów, Małopolskie

Dzień dobry. Chce wypowiedzieć umowę ,pracuje od 2012 r na umowie na czas określony oraz od października 2019 na czas nie określony. Jaki jest mój okres wypowiedzenia? 3 miesiące ? Czyli dokładnie do kiedy jeśli złoże wypowiedzenie 25.07.2022. proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chce wypowiedzieć umowę ,pracuje od 2012 r na umowie na czas określony oraz od października 2019 na czas nie określony. Jaki jest mój okres wypowiedzenia? 3 miesiące ? Czyli dokładnie do kiedy jeśli złoże wypowiedzenie 25.07.2022. proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2022 18:29

Dzień dobry. W Pana/Pani przypadku okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Liczony jest jednak w ten sposób, że kończy się on w ostatnim dniu miesiąca. Jeśli złoży Pan/Pani wypowiedzenie 25.07, to okres wypowiedzenia upłynie z końcem października. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.