2024.04.25 godz. 14:17 Warszawa, Mazowieckie

Wypowiedzenie umowy o prace

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Chce złożyć wypowiedzenie umowy o prace 29.04. za porozumieniem stron Jeśli pracodawca się nie zgodzi czy musze 30.04. złożyć wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia tj.3mc czy liczy się to pierwsze wypowiedzenie i pracodawca sam wyznacza okres??trwania. Czy mogę skorzystać z zaległego urlopu na wypowiedzeniu czy pracodawca może się nie zgodzić i zapłacić za urlop?? Dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Maj 2024 15:01

Dzień dobry. Jeżeli ma to być porozumienie stron, to nie będzie to wypowiedzenie umowy, ale rozwiązanie umowy. Zatem do złożenia 30.04 potrzebne jest wypowiedzenie. Pracodawca decyduje, czy udzieli pracownikowi przysługującego urlopu, czy wypłaci ekwiwalent. Z wyrazami szacunku