2021.05.18 godz. 13:55 Gdańsk, Pomorskie

Testy DNA

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry chciał bym zadać pytanie . Jestem od kilku lat po rozwodzie ok jestem ojcem 11sti letniego dziecka z którym nie mam kontaktu i na które place alimenty . Moja żona lata temu poinformowała mnie że nie jestem biologicznym ojcem dziecka . Pytanie moje jest takie. Czy udowadniając oczywiście sądownie po przez wykonanie testów DNA że nie jestem biologicznym ojcem do dziecka mogę wnosić o wstrzymanie dalszego płacenia alimentów ? Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2021 00:21

Problemem jest termin. Jeśli dowiedział się Pan kilka lat temu to termin Panu minął. Jedyna droga pomoc prokuratora. Chyba że dowiedziałby się Pan niedawno np robiąc prywatne badania.