2023.12.05 godz. 18:39 Jastrzębie-Zdrój, Śląskie

Regulamin konkursu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym co miesiąc organizować na Instagramie rozdania dla obserwatorów. Prezenty dla najbardziej zaangażowanych. Problem jest taki że jestem osobą z dużymi zasięgami i nie chcę upubliczniać w regulaminie mojego adresu zamieszkania oraz numeru telefonu. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marcelina Mazurkiewicz

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2023 13:29

Dzień dobry, o ile podanie numeru telefonu nie jest konieczne, o tyle adres jest niezbędny (muszą być wskazane pełne dane organizatora konkursu oraz administratora danych osobowych). Być może dobrym wyjście będzie zarejestrowanie działalności pod innym adresem niż domowy (jeżeli jest prowadzona działalność), lub wynajęcie na poczcie skrytki pocztowej i podawanie w regulaminie adresu tej skrytki.