2022.03.17 godz. 14:59 Suwałki, Podlaskie

Zasiedzenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy dom w którym mieszkamy ja od 24 lat a mama od 40 lat możemy uzyskać na podstawie zasiedzenia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Małyszko

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2022 13:16

Co do zasady, zasiedzenie nieruchomości następuje z mocy prawa jeżeli posiadacz samoistny włada nieruchomością nieprzerwanie od lat 20 (w przypadku dobrej wiary) lub przez okres 30 lat (zła wiara).