2022.08.02 godz. 12:24 Katowice, Śląskie

Spadek po szwagierce

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy szwagierka może dziedziczyć. Zmarła była osobą samotną nie miała dzieci, rodzice nie żyją oraz jedyny brat również nie żyje i czy żona po zmarłym bracie może dziedziczyć po niej. Proszę o poradę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 18:16

Nie, szwagierka nie jest krewną dla osoby zmarłej ani małżonkiem. Co do zasady spadek to dziedziczenie po lini w dół, wyjątki to oczywiście dziedziczenia przez rodziców i dziadków. Szwagierka nabyłaby udział np. w nieruchomości tylko wtedy gdy ten brat o którym Pani pisze zmarł po spadkodawczyni. Wtedy brat nabyłby spadek po spadkodawczyni a jego żona (szwagierka) po nim.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)