2021.11.18 godz. 15:16 Władysławowo, Pomorskie

Zapytanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry chcialabym.sie dowiedziec jak to jest z komornikami. Odpracowywalam godziny spoleczne za alinenty 20godzin.przez.pol.roku. komornik tych godzin nie odliczyl.i nadal.mnie sciga zeby ten.dlug splacic.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2021 16:37

Czym innym jest wyrok sądu karnego i orzeczona kara prac społecznych, a czym innym jest wyrok sądu cywilnego i orzeczone alimenty. Komornik egzekwuje od Pani alimenty na podstawie wyroku cywilnego, a nie karnego. Prace społeczne to kara za uchylanie się od płacenia alimentów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)