2023.01.13 godz. 04:43 Zielona Góra, Lubuskie

Szybki rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym wziąć rozwód z mężem. Proszę o informację, jak długo może to potrwać, jaki jest koszt. Chciałabym załatwić sprawę jak najszybciej i w miarę możliwości bez komplikacji. Pozdrawiam Marta Meszak

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2023 16:07

Dzień dobry, zależy od kilku okoliczności: obciążenia miejscowego Sądu sprawami, czy sprawa jest z orzekaniem o winie, a także czy są kwestie sporne dotyczące dzieci (to najbardziej wydłuża postępowanie). Przy najprostszym założeniu, że sprawa jest bez orzekania o winie i dzieci, to przeważnie w ciągu kilku tygodni od złożenia pozwu Sąd wyznacza rozprawę i jest to wówczas jedyny termin. Opłata sądowa od pozwu to 600 zł, a stawki pełnomocników są ustalane indywidualnie w zależności od zakresu wątków sprawy (wina, dzieci itd.). Osobiście też prowadzę takie sprawy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec