2022.10.13 godz. 18:04 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Alimenty na dziecko brata.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy obowiązuje mnie płacenie alimentów na córkę brata, brata rodzonego. Jesteśmy rodzeństwem. W przypadku gdyby mój brat nie mógł ich płacić? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Kociełowicz

Dzierżoniów, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2022 12:34

W tej sytuacji nie będzie Pan obciążony obowiązkiem alimentacyjnym. Obowiązek alimentacyjny to powinność dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także wychowania, który obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo osoby na rzecz której mają być zasądzone alimenty. Obciąża zstępnych (dzieci, wnuki itd.) przed wstępnymi (rodzice, dziadkowie itd.), a wstępnych przed rodzeństwem.