2021.12.27 godz. 20:03 Warszawa, Mazowieckie

Pytanie o produkt higieniczny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym zapytać, czy sprzedając w sklepie internetowym peruki, mogę nie przyjąć ich zwrotow ze względu na to że jest to produkt higieniczny, który był otwarty z zapieczętowanego opakowania? Czy peruka to produkt higieniczny? Przypuszczam że tak, ponieważ można przenosić wszy czy grzybicę, ale chciałabym mieć pewność, jak ze strony prawnej to wyglada.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2021 20:49

Jeżeli peruka była szczelnie /hermetycznie zapakowana, to można odmówić przyjęcia zwrotu ze względów higienicznych lub zdrowotnych. W obowiązujących przepisach brak jest formalnej definicji takiego produktu, ale peruka moim zdaniem spełnia wskazane przesłanki. Ponadto, jeżeli peruka została wykonana według wskazówek klienta, na indywidualne zamówienie, to także można odmówić przyjęcia zwrotu.