2023.09.13 godz. 16:29 Myślibórz, Zachodniopomorskie

Mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałabym zapytać jak to wygląda z prawnego punktu widzenia. Chodzi o mieszkanie, które zostało zakupione jeszcze przed ślubem. W 2014 r. zamieszkaliśmy razem, a od 2016 r. jestem z mężem po ślubie cywilnym. Nie mamy dzieci. Właścicielem mieszkania jest mąż. A co należy zrobić z mieszkaniem, gdyby doszło do naszego rozstania? Musiałabym się wyprowadzić czy akurat niekoniecznie ja?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2023 17:09

No skoro mieszkanie kupił mąż przed ślubem, to jest to jego majątek osobisty, który nie jest zaliczany do majątku wspólnego. Po rozwodzie nadal stanowi to jego wyłączną własność, a zatem nie ma Pani żadnych praw do tego mieszkania