2024.10.03 godz. 16:07 Opole, Opolskie

Alimenty bez slubu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym zapytac o alimenty w sytuacji kiedy mam 2 dzieci ze zwiazku bez slubu. Bylismy niby zaręczeni ale ostatecznie do slubu nie doszlo. Dzieci maja jego nazwisko i zawsze sie do nich przyznawal. Czy przysluguja mi alimenty?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 12:39

Szanowna Pani, oczywiście. Alimenty przysługują na dzieci bez względu czy pochodzą ze związku małżeńskiego czy nie. Można złożyć pozew o alimenty, wskazując miesięczny koszt utrzymania dzieci i i zryczałtowane koszty mediów (woda, gaz). Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska