2020.11.09 godz. 12:42 Nowy Sącz, Małopolskie

Zatrzymanie prawa jazdy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym zapytać w sprawie mojego chłopaka, wczoraj zatrzymała go policja i wykazało mu 0.22 promila i zatrzymali prawo jazdy. Co w takiej sytuacji trzeba zrobić?Czy można uniknąć surowej kary?Ewentualnie zapłacić grzywnę?Z góry dziękuję za udzielona pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lis 2020 11:29

Dzień dobry, jeżeli jest to 0,22 to chłopak popełnił wykroczenie. Wartość właściwie jest graniczna, więc powinno zakończyć się na grzywnie i niestety na zakazie prowadzenia pojazdów. Można starać się o nadzwyczajne złagodzenie kary, jeśli chłopak był wcześniej nie karany. Pozdrawiam serdecznie.