2019.10.24 godz. 08:44 Warszawa, Mazowieckie

przeniesienie własności

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałam się dowiedzieć czy są jakieś ustawowe kary dla deweloperów za opóźnienie w podpisaniu umowy przyrzeczonej? Data, do której powinniśmy podpisać akt jest określona w umowie deweloperskiej, niestety nie ma w niej informacji o karach dla dewelopera. Czy to oznacza, że nie mamy żadnych praw? Z poważaniem, Monika Chojnacka

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Dominika Gąsior

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2019 11:45

Witam, co do zasady ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu rodzinnego nie przewiduje kar umownych za opóźnienie w podpisaniu umowy przyrzeczonej. Jednakże ma Pani prawo, zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 6) ww. ustawy do odstąpienia od umowy deweloperskiej. Wcześniej musi Pani jednak wyznaczyć deweloperowi 120-dniowy termin na przeniesienie prawa. Pozdrawiam, Dominika Gąsior radca prawny kancelarianabudowie.pl