2023.02.27 godz. 14:35 Sosnowiec, Śląskie

Dzień dobry ,chciałam spytać czy płaci się podatek od nabycia spadku ,jeśli : dom był własnością prababki ,która miała trójkę dzieci a wszyscy kolejno się zrzekli aż do mnie w sądzie ,czy po odziedziczenia płaci się jakiś podatek od nabycia w takim przypadku?pozdr

Wyjaśnienie sytuacji

Spadek po prababce ,

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2023 21:44

Nie zapłaci Pani podatku od spadku i darowizn jeśli należy Pani do zerowej grupy podatkowej i złoży wniosek o urzędu skarbowego.