2022.11.13 godz. 13:05 Oświęcim, Małopolskie

Zanik pożycia małzenskiego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałam zaczerpnąć porady na temat braku współżycia małzenskiego jako przyczyne rozwodu. Moj mąz od pewnego czasu zaczął sie oddalac ode mnie twierdząc ze sie wypalił. Często wychodzi z domu bez informowania mnie gdzie i z kim ( ma mnie to nie interesowac) chce żyć jak kawaler, nie interesuje go nic co jest zwiazane z obiwiazkami domowymi czy tez wychowaniem dzieci. Mamy troje dzieci w wieku 14,9 i 4 lata. Cały obowiązek spoczywa na mnie. On płaci tylko rachunki i nie dokłada sie wiecej do zycia. Odmawia współżycia argumentując to tym iz musi miec jakis powod do rozwodu. Chciałam zaznaczyć, ze wciąż mieszkamy razem śpimy w jednym łozku i nie jednokrotnie juz prawie by doszło do zbliżenia ale w pore sie wycofywał ponieważ nie wolno. Każdej nocy zasypia przytulony do mnie,dotyka mnie masuje itp. Zaznacze ze ja wciaz go kocham i nie rozumiem na jakiej podstawie chce ten rozwod.wrecz sie na to nie godzę Czy w takim przypadku mąz moze taki rozwod uzyskac? Prosze o porade. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2022 21:08

Dzień dobry, aby orzec rozwód sąd musi stwierdzić, iż nastąpił trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego, który jest rozumiany jako definitywne zerwanie trzech więzi. Oprócz więzi fizycznej, o której Pani wspomniała, sąd musi dopatrzeć się także zerwania więzi ekonomicznej tzn. wspólne wydatki, prowadzenie gospodarstwa domowego itd. oraz więzi emocjonalnej czyli przywiązania, relacji, uczuć. Co więcej, rozwód, nie może zagrażać dobru małoletnich dzieci, w Pani przypadku istnieje takie ryzyko, więc orzeczenie rozwodu nie byłoby łatwe. W razie wątpliwości zachęcam do kontaktu. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)