2023.05.12 godz. 07:48 Poznań, Wielkopolskie

Umowa Wynajmu lokalu użytkowego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry chciałam zapytać czy byłaby jakaś możliwość zerwania umowy Wynajmu na lokal użytkowy w umowie nie ma wzmianki o okresie wypowiedzenia natomiast sama umowa jest podpisana na czas określony na rok do października tego roku właściciel twierdzi że umowa właśnie tylko wtedy powinna zostać Zerwana czyli do końca czasu jej trwania czy jest jakieś inne rozwiązanie albo np. jakie będą konsekwencje i się nie będę płaciła za czynsz bo jest wzmianka w umowie o tym że jeśli będą mu spóźnienia w opłatach czynszu to właściciel zerwie umowę

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2023 12:49

Żadna ze stron nie może wypowiedzieć umowy najmu na czas określony z dowolnej przyczyny albo bez jej wskazania. Zgodnie z art. 673 § 3 Kodeksu cywilnego, jeżeli czas trwania najmu jest określony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach ustalonych w umowie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)