2023.07.12 godz. 08:00 Wołomin, Mazowieckie

subkonto zus

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałam zapytać o taka sytuacje, mój tata zmarł w 2010 r w wieku 46 lat. dowiedziałam się teraz ze jest możliwość odzyskania pieniędzy z jego subkonta w ZUS. Sytuacja wygląda tak ze tata oczywiście nie pobrał żadnej emerytury. Dowiedziałam się ze z OFE pieniądze były przetransferowane do zusu w 2014r. (my tego nie zalatwilsmy, a była do OFE uposażona mama). i czy teraz jest możliwość wypłaty tych środków z ZUS czy został one automatycznie przetransferowane na subkonto mojej mamy i ona będzie miała je doliczone przy obliczaniu jej emerytury?Czy ja z siostra jako osoby dziedziczące o tacie mamy tez do tego prawo? bardzo proszę o odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2023 12:05

Każdy ze spadkobierców może wniskować o przepisanie zgromadzonych fudnuszy zmałego na własne subkonto ZUS lub wypłątę pieniędzy na wskazany rachunek bankowy. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)