2023.10.14 godz. 19:52 Serock, Mazowieckie

Zasiłek podczas ciąży

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałam zasięgnąć porady.Przebywam na urlopie macierzyńskim.Pod koniec ciąży skończyła mi się umowa o pracę. Po zakończeniu urlopu zostanę zatrudniona przez tego samego pracodawcę (dwa tygodnie przerwy od zakończenia urlopu do dnia rozpoczęcia pracy).W przypadku zajścia w kolejną ciążę na jakiej podstawie, jaki okres i co jest brane pod uwagę do wyliczenia średniej będącej zasiłkiem w okresie ciąży na l4.Czy pomimo tego, że teraz przebywam na urlopie macierz.jest brana pod uwagę średnia z ostatnich 12 m-cy czy średnia z okresu od początku trwania nowej umowy? Z góry dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Dominik Urbaniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2023 17:13

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu przez wiadomość prywatną - udzielę Pani kompleksowej porady prawnej, przedstawię szacunkowe wyliczenia w oparciu o przekazane przez Panią informację. Doradzę też jakie kroki najlepiej podjąć w Pani sytuacji i rozwieję wątpliwości, jakie z pewnością pojawią się przy rozpoznawaniu sprawy.