2022.01.04 godz. 21:50 Kalisz, Wielkopolskie

Kredyt hipoteczny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Chciałbym gdzie na jaką pomoc mógłbym liczyć? W marcu poprzedniego roku złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny na remont domu w alior bank. Do czasu podpisania kredytu było wszystko wporzadku. W dniu podpisania bankierowi nie spodobał się mój plan realizacji o postanowił go zmienić ponieważ mój plan był na wyższa kwotę niż powinien. Ale wcześniej bankierowi to nie przeszkadzało. Bankier zmienił plan realizacji i moją żoną nie świadoma co dokładnie zrobił podpisała za nas obu (miała moje upoważnienie notarialne). Tak więc w tej kwestii ja popełniłem błąd wpisując zbyt duża kwotę, żona podpisała to co jej podsunął ale on też popełnił błąd ponieważ na nowym planie realizacji nie ma oczyszczalni biologicznej która została zaliczona po inspekcji jako wkład własny a z której jestem rozliczany. Przez tą zmianę planu realizacji jest prawie nie osiągalna dla mnie druga transza i chociaż jest w trakcie aneks przy którym można zmienić plan realizacji to nie mogę się doprosić o jakąś reakcje. Aneks już ponad 3 miesiące temu podpisany został i dalej nic w tej kwestii nie zostało zrobione przez bankiera. Z góry dziękuję za informację pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 16:03

Proszę złożyć w banku reklamację na usługi ze strony bankiera.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)