2022.01.03 godz. 14:02 Choszczno, Zachodniopomorskie

Podniesienie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałbym podnieść alimenty które dostaje co miesiąc od ojca w wysokości 400zl. Czy jest taka możliwość aby je podnieść? Nie mam żadnych dochodów a wszystko kosztuje: jedzenie, prąd, woda, gaz, śmieci, paliwo, odzież i obuwie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sty 2022 08:08

Dzień dobry! W opisanej sytuacji sugeruję dokonać podsumowania Pańskich wydatków niezbędnych do zaspokojenia Pańskich uzasadnionych potrzeb życiowych - dobrze byłoby zebrać chociażby część dokumentacji w tym zakresie (faktury, rachunki, potwierdzenia) i na tej podstawie ustalić wysokość dochodzonych alimentów. Proszę także pamiętać, że w toku postępowania sąd może wzywać Pana do przedłożenia zaświadczenia o pobieraniu nauki/studiach lub też przedłożenia zeznań podatkowych za ostatnie lata bądź złożenia oświadczenia, że nie osiągał Pan dochodów.