2021.08.27 godz. 10:48 Żyrardów, Mazowieckie

Sprawa rozwodowa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest ustawowy termin rozpatrzenia pozwu rozwodowego. Chodzi mi o nadanie pierwszego terminu rozprawy. Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 11:50

Dzień dobry, niestety nie ma takiego skonkretyzowanego terminu. Wszystko zatem zależy obłożenia sprawami w Pana okręgu. Zakładałbym jednak czas oczekiwania co najmniej 2-3 miesięcy, choć w niektórych okręgach zdarza się nawet i pół roku, zwłaszcza, gdy trafia się letni okres urlopowy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec