2022.07.11 godz. 11:30 Lublin, Lubelskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Chciałbym się zapytać czy rodzice muszą mi płacić w wakacji jak jeszcze zostało mi 2 lata technikum? Mam 18 lat Kacper

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sie 2022 14:57

Dzień dobry. Samo uzyskanie pełnoletniości nie zwalnia samo z siebie rodziców z obowiązku alimentacyjnego, co więcej obowiązek taki nie wygasa nigdy sam z siebie. Zgodnie z prawem, rodzice są obowiązani do płacenia świadczeń alimentacyjnych na dziecko, które nie jest jeszcze w stanie samo się utrzymać. Jeżeli Pana rodzice chcieliby zwolnić się od obowiązku alimentacyjnego to muszą udowodnić przed sądem, że jest Pan w stanie samodzielnie się utrzymać, dopóki tego nie zrobią obowiązek po ich stronie trwa. Pozdrawiam.