2023.06.24 godz. 17:44 Gowarzewo, Wielkopolskie

Zapłata za fakturę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , chciałbym się zorientować w jaki sposób można zapłacić za fakturę do firmy która już zamknęła swoją działalność jednoosobową . Już tłumacze o co chodzi . Żona prowadziła działalność jednoosobową , miedzyczasie założyliśmy spółkę z o.o. , Żona wystawiła fakturę sprzedającą towar z swojej firmy na spółkę ponieważ chciała swoją działalność zamknąć , spółka jako że nie zarobiła jeszcze pieniędzy na zapłatę za fakturę nie była jej w stanie zapłacić w terminie , zaznaczę że bank wypowiedział umowę konta bankowego .. Firma żony już została zamknięta a należność za fakturę pozostała .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2023 14:36

dzień dobry, rachunek JDG został zamknięty i działalność też ? W tej sytuacji zaktualizowałabym rachunek do zapłaty na rachunek prywatny żony i w ten sposób uregulowała należność za fakturę. Czy żona jest wspólnikiem Spółki?