2022.02.09 godz. 11:11 Kraków, Małopolskie

Przekazanie spadku kolejnej osobie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałbym uzyskać informację w związku z następującą sytuacją. Osoba z trzeciej grupy podatkowej(dal. spadkobierca) otrzymuje w drodze spadku dwie nieruchomości od swojej dalszej cioci. Mieszkanie i działka. Spadkobierca nie chce zatrzymywać tych majątków dla siebie, tylko chce przekazać dalej swoim córkom. Jednej mieszkanie, a drugiej działkę. Moje pytania to 1.Czy spadkobierca musi płacić podatek czy w przypadku przepisania nieruchomości idzie on dalej na córki? 2.Co jest potrzebne aby mógł od razu przepisać notarialnie? 3.Czy córka może się starać o ulgę mieszkaniową?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 13:06

Dzień dobry, odpowiedź na pytania wymaga konsultacji, zapraszam do kontaktu.