2024.10.07 godz. 11:42 Rzeszów, Podkarpackie

Dzień dobry, chciałbym zapytać co można zrobić w przypadku gdy żona bierze nagminnie kredyty oraz pożyczki na którymi nie ma kontroli

Wyjaśnienie sytuacji

Sytuacja powtarza się nagminnie i bardzo często, jako rodzina nie mamy już nad tym kontroli co może doprowadzić do utraty domu i majątku, dlatego stąd pytanie czy jest jakakolwiek możliwość aby zapobiec takim działaniom i był już brak możliwości brania kredytów oraz pożyczek przez tą osobę. Co do kredytów to już nie ma możliwości brania przez brak zdolności, lecz pożyczki w dalszym ciągu występują i to na duże kwoty. Ogromnie proszę o poradę, naprowadzenie co w takiej sytuacji zrobić, będę ogromnie wdzięczny za odpowiedź Serdecznie pozdrawiam, Krystian

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2024 16:04

Szanowny Panie Krystianie, można wnieść do sądu pozew o orzeczenie rozdzielności majątkowej małżeńskiej. Ustanie wspólność małżeńska i każdy z Państwa będzie miał odrębny majątek. Przed sądem należy wykazać uzależnienie małżonki, jej chorobliwe zaciąganie kredytów i pożyczek oraz negatywny wpływ na Państwa rodzinę. Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska