2024.05.14 godz. 16:21 Katowice, Śląskie

Zawiadomienie o przestępstwie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałbym złożyć w sądzie anonimowe zawiadomienie o przestępstwie, tzn podałbym wyłącznie imię i nazwisko jednak bez adresu. Czy mogę złożyć takie zawiadomienie mailowo czy muszę pocztą? Czy zawiadomienie wysłane mailowo zostanie w ogóle rozpatrzone?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Maj 2024 11:16

Zawiadomienie po podejrzeniu popełnienia przestępstwa najlepiej złożyć na Policji albo w Prokuraturze. Sąd i tak je tam prześle. Zależy jakiego rodzaju przestępstwa będzie dotyczyć doniesienie. Jeżeli poważnego i ściganego z oskarżenia publicznego, to Policja zapewne podejmie czynności. Jeżeli z oskarżenia prywatnego, to dane adresowe będą potrzebne. Z wyrazami szacunku