2021.11.27 godz. 18:23 Gdańsk, Pomorskie

Odrzucenie spadku w imieniu dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Chciałem odrzucić spadek w imieniu dzieci wystąpiłem do sodu o zgodę na odrzucenie spadku w ich imieniu. Sąd wyraził zgodę. Sądziłem że mam 6 miesięcy na odrzucenie go notarialnie namiosta jak się okazało u notariusza to spóźniłem się o 12 dni ponieważ było to 6 miesięcy od dnia w którym moja żona odrzuciła spadek. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Gru 2021 23:52

Na czas trwania sprawy o zgodę sądu na odrzucenie spadku termin się zawiesza. Proszę iść do innego notariusza.