2022.02.18 godz. 09:00 Iława, Warmińsko-mazurskie

Dzień dobry chciałem się zapytać jeśli babcia nikomu nie przepisze mieszkania wtedy dziedziczy jej jedyna córka a moja mama bo tak mówi prawo a co jeśli matka nie chciała by przyjąć spadku czyli tego domu wtedy mógłbym się strać o zasiedzenie tej nieruchomości jeśli tak to wtedy co trzeba robić krok po kroku np. gdzie wtedy zgłosić żebym ja wtedy płacić podatek za te mieszkanie czyli za nieruchomości? Czy musi być inna nieruchomość od obcej osoby a od rodziny już nie jak to jest ? Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry chciałem się zapytać jeśli babcia nikomu nie przepisze mieszkania wtedy dziedziczy jej jedyna córka a moja mama bo tak mówi prawo a co jeśli matka nie chciała by przyjąć spadku czyli tego domu wtedy mógłbym się strać o zasiedzenie tej nieruchomości jeśli tak to wtedy co trzeba robić krok po kroku np. gdzie wtedy zgłosić żebym ja wtedy płacić podatek za te mieszkanie czyli za nieruchomości? Czy musi być inna nieruchomość od obcej osoby a od rodziny już nie jak to jest ? Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lut 2022 11:24

Jeśli babcia nie ma małżonka, Pana mama nie będzie dziedziczyć i nie ma Pan rodzeństwa to mieszkanie przypadnie Panu.

Zmodyfikowano dnia: 18 Lut 2022 11:24