2024.07.12 godz. 19:05 Rzeszów, Podkarpackie

Zakaz palenia i zniesławienie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałem zapytać czy jeśli w regulaminie spółdzielni jest zapis "Prosimy również o niepalenie papierosów na balkonie..." jest on równoznaczny z całkowitym zakazem palenia na balkonie? Szczerze nie byłem świadomy tego zapisu ponieważ myślałem, że palenie papierosów na balkonie nie jest zabronione zgodnie z ustawą. Wczoraj jedna z sąsiadek zwyzywała mnie od najgorszych i zagroziła skargą do spółdzielni z tego powodu, że zapaliłem papierosa. Zaznaczę również , że palę 1 papierosa na balkonie. Czy wnieść sprawę o zniesławienie (oczernianie) czy temat zostawić mimo, że źle się z tym czuje? Uważam, że wystarczyło grzecznie zwrócić uwagę a nie wyzywać od najgorszych. Proszę o odpowiedź, dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sie 2024 10:57

Dzień dobry. Moim zdaniem, skoro jest napisane "Prosimy", to nie jest to zakaz. Czy faktycznie doszło do zniesławienia? Czy ktoś to słyszał i czy może Pan to udowodnić? Czy w oczach innych opinia o Panu została zepsuta? Czy jakieś nieprawdziwe zarzuty przeciwko Panu zostały wyrażone? Z wyrazami szacunku